Skip to main content

Czym jest laserowy lifting twarzy?

Laser NeoSkinCO2 to nowoczesne urządzenie to liftingu twarzy wykorzystujące niezwykle innowacyjną technologię emisji pikselowej. Dzięki dużej mocy platformy lasera może on emitować jednocześnie wiązki trafiające w kilkadziesiąt punktów na skórze. Pozwala to zapewnić równomierne rozłożenie wiązek lasera, termiczne pobudzenie nawet głębokich warstw naskórka oraz widocznie skraca czas rekonwalescencji po zabiegu. Nowoczesna metoda punktowa, nazywana również stemplową pozwala zwiększyć doprowadzenie energii do warstw skóry nawet 10-krotnie w porównaniu ze standardowym laserem, co istotnie skraca również czas trwania laseroterapii. Co ważne laser NeoSkinCO2 posiada niezwykle szeroki wachlarz narzędzi dodatkowych, wałków oraz skanerów co sprawia, że urządzenie to sprawdza się nie tylko w zabiegach na twarz ale i w wielu innych specjalizacjach medycznych.

zabieg laserem frakcyjnym

W czym tkwi sekret platformy NeoSkinCO2?

Laser NeoSkinCO2 wyposażony jest w metalową tubę RF produkowaną przez firmę Synrad USA. pozwalającą na uzyskanie mocy 40 W. tak duża siła wiązki skraca czas wysyłania impulsu i zmniejsza uszkodzenia w tkankach sąsiadujących z miejscem przeprowadzania zabiegu. Jest to niezwykle istotne w przypadku zabiegów ginekologicznych i medycyny estetycznej. Podobnymi parametrami mógł się poszczycić jedynie słynny laser Fraxel Re:pair, nieprodukowany jednak już od kilku lat.

Zastosowanie lasera NeoSkinCO2 oraz korzyści z zabiegów

 • niwelowanie głębokich blizn potrądzikowych, pourazowych i pooperacyjnych,
 • usuwanie rozstępów,
 • walka z melanodermą, czyli przebarwieniami na skórze twarzy,
 • zabiegu resurfacingu polegające na gruntownym odmładzaniu skóry twarzy, dekoltu dłoni,
 • niwelowanie zmarszczek oraz zniszczeń posłonecznych,
 • ujędrnianie skóry,
 • zmniejszanie rozszerzonych porów skóry,
 • lifting laserowy.
Zabiegi z wykorzystaniem lasera NeoSkinCO2 pozwalają osiągnąć niebywałe efekty w walce z wieloma problemami skóry twarzy i jej okolic. Dzięki innowacyjnej technologii urządzenia w krótkim czasie zauważymy między innymi:
 • wygładzenie i odświeżenie cery,
 • ujednolicenie struktury oraz koloru skóry,
 • zmniejszenie zmarszczek wokół oczu,
 • zauważalne spłycenie wszelkich blizn,
 • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych,
 • zwężenie porów twarzy i redukcję zaskórników.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem lasera NeOSkinCO2

Zabieg ten różni się od tradycyjnej laseterapii głównie miejscem oddziaływania wiązki. Standardowe urządzenia tego typu usuwają cała wierzchnią warstwę naskórka. Laser NeoSkinCO2 działa na skórę w sposób wybiórczy i kieruje wiązki jedynie w wybrane strefy mikrotermalne. Działanie to pozwala znacznie skrócić czas rekonwalescencji dzięki oddziaływaniu jedynie na zmienione strefy skóry twarzy.

zabieg laserem frkacyjnym co2

Sam zabieg podzielony jest na kilka etapów, wśród których możemy wyróżnić:

skanowanie powierzchni skóry, przenikanie przez wiązki lasera wierzchnich warstw skóry, dzięki czemu rządzenie tworzy wzór rozmieszczenia stref mikrotermalnych, penetracja światłem lasera jedynie wybranych warstw skóry, widoczne gołym okiem odnowienie skóry i niwelowanie problemów z którymi się zmaga. Warto podkreślić, że w trakcie jednego zabiegu naświetlonych zostaje od 20% do 25% powierzchni leczonej skóry. Najlepsze rezultaty osiągnięte zostają więc po około 3 do 5 sesjach przeprowadzanych w odstępach 2-6 tygodniowych. Ilość zabiegów oraz czas ich trwania jest oczywiście kwestia indywidualną, dobierana do każdego pacjenta. Urządzenie NeoSkin może być przy tym stosowane w miejscach, w których możliwy jest zabieg dermabrazji, czyli na twarzy, szyi, dekolcie oraz w okolicach intymnych.

Bolesność zbiegów i rekonwalescencja

Na około 30 minut przed każdym tego typu zabiegiem stosuje się specjalistyczna maść znieczulającą Emla, dzięki czemu pacjent odczuwa jedynie delikatne kłucie. W przypadku zabiegów intensywnych i przeprowadzanych na dużym obszarze skóry można również stosować doustne środki przeciwbólowe dobierane przez osobę przeprowadzającą zabieg. Jeśli zaś chodzi o rekonwalescencję po zabiegu to dzięki nowoczesnej technologii działania lasera jest ona zminimalizowana praktycznie do zera a pacjent może podjąć aktywność już w chwili zakończenia zabiegu. Oczywiście miejscach, w których wykonywany był zabieg mogą być zaczerwienione i lekko bolesne jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu zabiegu. Czasem stan ten może przedłużyć się do około tygodnia, kiedy to skóra całkowicie wygoi się i wyciszy. Bardzo rzadko zdarza się pojawienie niewielkich strupków, na które należy stosować natłuszczające kremy z filtrem.

Efekty zabiegów laserem NeoSkinCO2

Zdecydowana większość pacjentów pierwsze efekty zauważa już po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu. Najważniejszy jest jednak fakt, iż laser oddziałuje na włókna kolagenowe znajdują e się w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu osiągnięte efekty będą trwałe i postępujące w czasie.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.