Skip to main content

Kiedy rozważyć blefaroplastykę? Najważniejsze wskazania do zabiegu

1 komentarz

Okolice oczu należą do tych rejonów ciała, w których skóra jest wyjątkowo delikatna. Efekty starzenia się organizmu są przez to w ich wypadku bardzo widoczne. Na szczęście współczesna medycyna dysponuje metodami, pozwalającymi na odmłodzenie spojrzenia. Jedną z nich jest blefaroplastyka.

Czym jest zabieg blefaroplastyki? Dowiedz się, jak przebiega korekta opadających powiek

Czym jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to specjalistyczna nazwa zabiegu plastyki powiek — może on obejmować korektę zarówno górnej, jak i dolnej ich części. Na jego przeprowadzenie najczęściej decydują się osoby, które doświadczają wspomnianych skutków starzenia się skóry. Warto jednak zauważyć, że istnieją również inne wskazania do jego wykonania (piszemy o nich nieco dalej). Zabieg ten jest niezwykle popularny — dla renomowanych klinik medycyny estetycznej, takich jak Blefaroplastyka Gdańsk - plastyka i korekta powiek, jest to wręcz procedura rutynowa.

Kiedy warto zdecydować się na korektę powiek dolnych?

Na plastykę powiek dolnych decydują się najczęściej osoby, u których występują worki pod oczami. Wskazaniem do jej przeprowadzenia są również — między innymi — przepukliny tłuszczowe oraz utrata jędrności skóry tej części twarzy (zwłaszcza wówczas, gdy towarzyszą jej zmarszczki i bruzdy). Zabieg ten jest również stosunkowo często wykonywany u pacjentów, u których pojawiła się tak zwana dolina łez, czyli nieestetyczne zagłębienie pomiędzy kącikiem oka a policzkiem.

W jakich sytuacjach jest zwykle wykonywana blefaroplastyka powiek górnych?

Najczęstszym powodem wykonywania blefaroplastyki powiek górnych jest ich opadanie. Chociaż zwykle traktuje się je jako mankament czysto estetyczny, jego efektem może być też poważne ograniczenie pola widzenia. Zabieg korekty pozwala na zniwelowanie niekorzystnych skutków takiego stanu rzeczy. Wśród innych wskazań do jego przeprowadzenia wymienić należy sytuację, w której skóra powiek zachodzi na rzęsy lub widoczny jest jej duży nadmiar.

Jak długo utrzymują się efekty korekty powiek dolnych i górnych?

Blefaroplastyka — jakich efektów można spodziewać się po przeprowadzeniu tego zabiegu?

Blefaroplastyka umożliwia przede wszystkim uzyskanie poprawy kształtu oczu. Efekt ten osiągany jest między innymi poprzez podniesienie powiek i przywrócenie właściwego napięcia skóry w ich otoczeniu. Dodatkowym rezultatem jest też redukcja zmarszczek, które wcześniej umiejscowione były w tych okolicach. Odmładza to wygląd całej praktycznie twarzy. Korekta opadających powiek może poprawić też znacząco pole widzenia, przyczyniając się do podniesienia jakości życia pacjenta.

Jak szybko widoczne są efekty korekty powiek?

Pierwsze efekty zabiegu można zwykle zaobserwować po upływie 10-14 dni od jego przeprowadzenia, ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać co najmniej kilka tygodni. Powinny one jednak utrzymać się naprawdę długo — nawet kilkanaście lat. Procedura ta jest przy tym praktycznie bezbolesna, a fakt, że doszło do interwencji lekarza medycyny estetycznej, nie jest widoczny dla otoczenia. Warto zauważyć, że zabieg ten może być również połączony z usunięciem innych defektów estetycznych okolic oczu (na przykład brodawek czy kaszaków).

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Olka Sz. · 11 miesięcy temu
    Od dziecka mam problem z opadającą powieką — taka moja uroda. Jednak teraz, gdy mam już prawie 40 lat, a moje ciało straciło dawną jędrność, stwierdzam, że jest coraz gorzej. Zauważyłam, że zaczęło mi to nawet mocno ograniczać pole widzenia. Chyba powinnam zdecydować się na zabieg na opadające powieki. Ten artykuł dał mi to myślenia, dzięki!