Skip to main content

Kto powinien skorzystać z plastyki powiek?

1 komentarz

Zabieg plastyki powiek jest nazywany blefaroplastyką. To mało inwazyjny sposób, pozwalający na usunięcie nadmiaru skóry z obszaru powiek. Taki zabieg wykonuje się zarówno na górnych, jak i na dolnych powiekach. W tym czasie można również usunąć przepukliny tłuszczowe wokół oczu. Nic dziwnego, że blefaroplastyka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak wiadomo, procesu starzenia się nie można powstrzymać, a to właśnie utrata elastyczności skóry odpowiada za nasilanie się zjawiska opadających powiek. Obecnie na taki zabieg decyduje się również wiele młodych osób, chcąc pozbyć się narastającego już w tym okresie problemu.

Opadające powieki zabieg Gdynia

Kto może skorzystać z blefaroplastyki?

Korekta powiek jest zabiegiem mało inwazyjnym. Z tego względu nie istnieją tutaj żadne ograniczenia, związane z wiekiem potencjalnych pacjentów. Osoby, które poddają się zabiegowi, z reguły mieszczą się w przedziale od 35 do 65 lat, choć może być on również wykonywany u młodszych osób. Warto wiedzieć również, że opadające powieki to nie tylko defekt urody. Mogą one bowiem doprowadzić do zwężenia pola widzenia, ale również i do trudności z odprowadzaniem łez. Taki zabieg z powodzeniem przeprowadza się u osób, zmagających się z opadającą powieką, ale również i u tych, które borykają się z przepuklinami tłuszczowymi, określanymi potocznie mianem „worków pod oczami”.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Jak w każdym innym przypadku, plastyka powiek posiada również pewne przeciwwskazania. Należy do nich np. ciąża i karmienie piersią. Kobiety w tym okresie powinny przełożyć zabieg na późniejszy termin. Do przeciwwskazań należy także nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, infekcje powiek i stany ropne skóry twarzy. Korekta opadających powiek nie będzie również wskazana w przypadku pacjentów, cierpiących na poważne choroby, do których zalicza się np. cukrzyca.

Plastyka powiek Derm Estetyka

Jak przebiega zabieg korekty powiek?

Plastyka powiek to zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, choć w niektórych przypadkach chirurg może się również zdecydować na znieczulenie ogólne. Blefaroplastyka przeprowadzana jest w sterylnych warunkach sali operacyjnej. W pierwszej fazie chirurg nacina skórę powiek i usuwa jej nadmiar. Taki zabieg łączy się również z obkurczeniem oraz plastyką mięśnia okrężnego oka. Mięśnie obkurczane są laserem lub radioskalpelem. Tutaj nacięcie następuje w linii poniżej rzęs. Na rany zakłada się cienkie szwy, które powodują, że blizny po zabiegu stają się zupełnie niewidoczne dla postronnych obserwatorów. Dzięki temu dyskomfort zostaje zlikwidowany, a pacjent może cieszyć się na nowo estetycznym wyglądem twarzy i dobrą jakością codziennego funkcjonowania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina D. · 11 miesięcy temu
    Zastanawiam się, który stopień cukrzycy jest przeciwskazaniem do zabiegu korekty powiek? Czy cukrzycy w ogóle nie mogą zdecydować się na plastykę powiek, a może dotyczy to tylko tych w zaawansowanym stadium choroby? Moja mama marzy o blefaroplastyce, ale niestety niecały rok temu wykryli u niej cukrzycę... Czy ktoś miał taką sytuację? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi! 🤗