Nowoczesne sposoby w walce z rozstępami i bliznami - karboksyterapia i laser frakcyjny co2
Rozstępy i blizny to powszechne mankamenty skóry kobiet. Przyczyny ich występowania mogą być różne. Występowanie rozstępów jest cechą charakterystyczną dla kobiet dojrzałych, w trakcie terapii odchudzającej lub po porodzie. Wrzecionowate pasma w formie ubytków są wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej czy ubytków tkanki łącznej w skórze np. stężenia kolagenu. W przypadku blizn przyczyny są wynikiem przebytych zabiegów operacyjnych lub stosowania kuracji przeciwtrądzikowych (kwasów). Blizny mogą być przyczyną nadmiernej ekspozycji na słońce. Aby skutecznie zadziałać na powstałe zmiany warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Możliwość skorzystania z karboksyterapii i lasera frakcyjnego co2 usuwa trwałe zmiany na każdym stadium zaawansowania.
Zabiegi z użyciem lasera CO2
Możliwość wykorzystania lasera NeoSkin CO2 pozwala na szybką odbudowę komórkową. Kiedy pojawiły się pierwsze lasery specjaliści byli sceptycznie nastawieni do tej metody. Za główną przyczynę uznawało się długi proces rekonwalescencji oraz możliwość występowania oparzeń. Zmiana stanowiska eksperckiego zmieniło się po wprowadzeniu laserów frakcyjnych. Technologia wykorzystywana przez co2 laser frakcyjny jest poprowadzona metodą stemplowania. Wiązka lasera obejmuje działa równomiernie na określony obszar skóry. Za ochronę przed oparzeniem robi chromoferm, w którym występuje woda. Podczas ogrzania do temperatury 40W ulega ablacji, czyli odparowaniu wody. W trakcie tego procesu powstają mikrouszkodzenia skórne. Za sprawą automatycznych procesów regeneracji blizna zaczyna się goić. W miejsce starych związków kolagenowych pojawiają się nowe.
Efekt zdrowiej skóry można uzyskać po 3-5 sesjach w odstępach, co 2-6 tygodni. Pełna regeneracja naskórka trwa do 2-3 miesięcy od ostatniej sesji zabiegowej.
Karboksyterapia - w walce o piękno naszej skóry
Zabieg, jakim jest karboksyterapia jest uznawany za jeden z bezpieczniejszych zabiegów antycellulitowych. Jednym z kluczowych argumentów jest wykorzystanie dwutlenku CO2. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie. Gaz stosowany w karboksyterapii posiada specjalną certyfikacje medyczną. Jak pokazują badania zabieg charakteryzuje się skutecznością na poziomie 90%.
Dwutlenek węgla jest podawany metodą iniekcji w śródskórny lub podskórny płat skóry. Zastrzyk powoduje szybszy przepływ krwi w naczyniach krwionośnych wraz z składnikami odżywczymi. Na skutek działań obronnych pojawia się stan zapalny. W czasie jego występowania dokonuje się zmożona synteza włókien kolagenowych w miejscu wkłucia. Proces regeneracji usprawnia neowaskularyzację, czyli tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Rozstępy zmieniają swoją barwę na zbliżoną do koloru naszej skóry.
Zabieg wykonuje się przez okres kilku miesięcy. Tuż po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz basenu przez około 72 godziny od zabiegu.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Na czym polega liporzeźbienie ciała?
-
Nowoczesne sposoby w walce z rozstępami i bliznami - karboksyterapia i laser frakcyjny co2
-
Ranking salonów kosmetycznych w pobliżu Józefowa - Top 10 salonów
-
Kto powinien skorzystać z plastyki powiek?
-
Mezoterapia igłowa
Najnowsze wpisy:
-
Czy da się pozbyć zgrzytania zębami?
-
Kiedy rozważyć blefaroplastykę? Najważniejsze wskazania do zabiegu
-
Ranking salonów kosmetycznych w pobliżu Józefowa - Top 10 salonów
-
Kto powinien skorzystać z plastyki powiek?
-
Na czym polega liporzeźbienie ciała?