Skip to main content

V-Laser rozwiązaniem w walce z przebarwieniami

Dodaj komentarz
V-Laser to urządzenie będące obecnie jednym z najnowocześniejszych laserów medycyny estetycznej stosowanym w walce z przebarwieniami. Jego zalety w porównaniu do starszych maszyn tego typu to większa skuteczność, bezpieczeństwo stosowania oraz niemal bezbolesna procedura zabiegowa. Wszystko to dzięki trzykrotnie wyższej sile lasera oraz specjalistycznej głowicy ze szkiełkiem szafirowym chłodzącej skórę w trakcie zabiegu.

laserowe usuwnaie przebarwięń

W czym tkwi innowacyjność V-Lasera?

Urządzenie to zalicza się do grupy długo impulsowych laserów Nd:YAG KTP i przeznaczony jest głównie do usuwania przebarwień oraz zamykania naczyń znajdujących się w skórze. Laser tego typu jest w stanie dostarczać naszej skórze promieniowanie rzędu 1064 nm powodujące zjawisko fototermolizy nawet głęboko osadzonych zmian żylnych. Równoczesne działanie głowicy chłodzącej pozwala niemal całkowicie zniwelować dolegliwości bólowe związane z zabiegiem i skraca czas regeneracji skóry.

Zabieg z wykorzystaniem lasera V-Laser – dla kogo?

Zabieg wykorzystujący innowacyjny laser V-Laser szczególnie polecany jest osobom borykającym się ze zmianami skórnymi oraz naczyniowymi, wśród których wymienić można:
  • wszelkiego typu rumienie oraz trądzik różowaty,
  • zmiany żylne, takie jak naczynka, teleangiektazje i pajączki,
  • rozszerzone pory,
  • melasma, przebarwienia, piegi, pohormonalne przebarwienia skóry oraz zmiany typu starczego,
  • plamy soczewicowate
  • ciałka rubinowe.

Efekty zabiegów laserem V-Laser

Innowacyjna moc lasera V-Laser gwarantuje widoczny efekt już po pierwszym zabiegu, kiedy to niechciany defekt skóry znika na oczach pacjenta. W przypadku rozległych i głębokich zmian czas ich zanikania wynosi zazwyczaj do 2 tygodni od przeprowadzenia zabiegu. Jeśli zaś chodzi o silny rumień czasem wymagane jest powtórzenie procedury w celu utrwalenia rezultatów. Skóra tusz po zabiegu może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, co jest zjawiskiem całkowicie normalnym i ustępującym po kilku godzinach od wizyty. W większości przypadków może również wystąpić ściemnienie miejsca zabiegu, w obrębie którego pojawić się mogą strupki i pęcherzyki wypełnione treścią surowiczą. Są to jednak zmiany o charakterze całkowicie przejściowym.

Jak wygląda zabieg laserem V-Laser?

Zabieg wykonywany jest zawsze przez wykwalifikowanego lekarza. Polega on na przesuwaniu głowicy lasera tuż nad powierzchnią skóry zabezpieczonej dodatkowo żelem. Procedura ta jest bezbolesna, jednak większość pacjentów odczuwa delikatne szczypanie. Czas trwania całego zabiegu mieści się w przedziale od 15 do 60 minut, co zależne jest głównie od obszaru na którym jest wykonywany. Całkowicie naturalna reakcja organizmu jest wystąpienie zaczerwienienia orz mikro-strupków, które znikną w przeciągu 2 tygodni od zabiegu. Co ważne, zabieg laserem V-Laser nie wymaga okresu rehabilitacyjnego.

usuwanie przebarwień za pomocą lasera

Zalecenia przed i po zabiegu laserem

Przed zabiegiem z wykorzystaniem lasera V-Laser zaleca się:
  • na 2 tygodnie przed – odstawienie preparatów z witaminą A oraz ziołami, takimi jak pokrzywa, dziurawiec, czystek, bratek i skrzyp polny raz zaprzestanie wykonywania wszelkich zabiegów złuszczających,
  • na 4 tygodnie przed – odstawienie preparatów z retinoidami stosowanymi miejscowo.
Co ważne należy pamiętać, że zabieg nie może być wykonywany u osób z opryszczką, a czas od wyleczenia wirusa powinien przekroczyć 2 tygodnie. Po zabiegu również należy przestrzegać ścisłych zaleceń, wśród których można wymienić: zakaz rozgrzewania skóry przez 3 dni po zabiegu ( oznacza to zakaz korzystania z sauny oraz niemożność brania gorących kąpieli), dokładne zachowywanie wysokiej higieny skóry oraz unikanie basenu przez kilka dni po zabiegu, zaprzestanie wykonywania zabiegów złuszczających na okres 2 tygodni, całkowity zakaz opalania się oraz nakaz stosowania kremów z filtrem SPF 50 przez okres 4 tygodni od zabiegu. stosowanie maści chłodzących oraz nawilżających do czasu zniknięcia podrażnienia pozabiegowego.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.