Skip to main content

Mezoterapia igłowa

Dodaj komentarz

Mezoterapia igłowa to zabieg, który jest obecnie coraz częściej wybierany przez pacjentów. Czy dokładniej ona jest i jak wygląda jej przebieg? Warto zapoznać się także z efektami, które można uzyskać po przeprowadzeniu tego zabiegu oraz jakie są przeciwwskazania.

Konsultacja lekarska prze zabiegiem mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa - czym jest i na czym polega?

Mezoterapia igłowa to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Z danych wynika, iż korzysta z niego aż tysiące pacjentów. Ten zabieg polega przede wszystkim na podawaniu pod skórę aktywnych substancji takich jak: witaminy, kwas hialuronowy, mikroelementy oraz aminokwasy, a to wszystko za pomocą strzykawki, jak również igły. Zabieg określant jako mezoterapia igłowa – regeneracja skóry stosuje się, aby poprawić napięcie skóry w obrębie twarzy i szyi, dekoltu, a nawet innych partii ciała. Kolejnym celem zabiegu jest redukcja zalegającego cellulitu.

Mezoterapia igłowa przyczynia się do rewitalizacji skóry oraz jej szybszego gojenia. To wszystko sprawia, iż dotychczasowa i stara skóra jest zastępowania zupełnie nową. Istotne jest, iż preparaty, które są stosowane w mezoterapii, zawsze dobiera się w indywidualny sposób, adekwatnie pod kątem danego problemu. Nieraz ten zabieg stanowi oręż w walce z nadmiarem niechcianej tkanki tłuszczowej, rozstępów, widocznych przebarwień na skórze i podczas leczenia łysienia. Mezoterapia idealnie sprawdza się też w przypadku leczenia blizn potrądzikowych i w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.

Mezoterapia igłowa - przebieg

Podstawą do wykonania zabiegu jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego. Kiedy specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu to musi on jeszcze dobrać właściwą substancję czynną, ponieważ musi być ona skuteczna podczas leczenia wskazanego medycznego problemu. Jeśli trzeba będzie to pacjent otrzyma znieczulenie w postaci kremu znieczulającego. Następnie lekarz wykonuje serię nakłuć igłą i wstrzykuje konkretny preparat tuż pod skórę.

Wykonanie zabiegu polega na precyzyjnych nakłuciach, więc musi go wykonywać doświadczony lekarz - klinikagenesis.pl oferuje specjalistów uprawdnionych do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii igłowej. Nakłucia wykonuje się na głębokość wynoszącą 2-4 mm albo 1-3,5 mm. Zabieg mezoterapii igłowej można przeprowadzić z zastosowaniem cienkiej igły bądź specjalnego pistoletu. Mezoterapia igłowa to bezbolesny zabieg. W trakcie jego wykonywania może pojawić się minimalne krwawienie. Po wykonanym zabiegu na skórze pacjenta mogą wystąpić zaczerwienienia albo krwiaki, ale one szybko ustępują.

Mezoterapia igłowa w Klinice Genesis w Gdynii

Mezoterapia igłowa - efekty

Efektem mezoterapii igłowej jest przede wszystkim lifting, poprawa jędrności i elastyczności skóry, a także modelowanie konturów twarzy. Dodatkowo to skuteczny oręż podczas redukcji zmarszczek mimicznych. Ponadto ten zabieg redukuje cellulit oraz ogranicza wydzielanie sebum.

Mezoterapia igłowa doprowadza do rewitalizacji skóry i jej nawilżenia, uzupełnienia niedoborów witamin czy też minerałów. Ten zabieg stanowi najlepszą drogę, aby wesprzeć mikrokrążenie i pobudzić komórki do produkcji nowych już kolagenowych włókien. Efektem tej czynności jest poprawa napięcia skóry i jej odmłodzenie. Efekty zabiegu można dostrzec po wykonaniu serii 3-6 zabiegów. Powinny one odbywać się w regularnym odstępie czasowym - co 1-4 tygodni.

Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej są:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • infekcje skórne,
  • alergia na stosowane preparaty podczas zabiegu,
  • zła reakcja na iniekcje,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • przyjmowanie leków, które zmniejszają krzepliwość krwi.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.